Orbot maskiner

Orbot maskiner til professionel gulvrengøring

Hos Vestergaard Nustrup finder du professionelle Orbot maskiner til effektiv dybderengøring og vedligeholdelse af både hårde gulve og tæpper.

Orbot multimaskiner er kendt for deres unikke orbitalteknologi, som giver imponerende rengøringsresultater med lavt vandforbrug og høj brugervenlighed.

Vi rådgiver gerne om valg af den rette Orbot maskine til netop dine gulvtyper og rengøringsbehov.

Kontakt os på 74 87 12 60 eller salg@vestergaardnu.dk for professionel vejledning.

Vis som

4 varer

Filtre
  • Placering
  • Produktnavn
  • Pris
Placering
  1. Læs mere
    Orbot Sprayborg gulvmaskine
    Sammenlign
    Orbot Sprayborg gulvmaskine
    Varenummer: 15820110
    34.999,00 Kr. pr. stk.
    ex. moms
  2. Læs mere
    Orbot Vibe
    Sammenlign
    Orbot Vibe
    Varenummer: 158HOSOV17
    25.000,00 Kr. pr. stk.
    ex. moms
  3. Læs mere
    Orbot Micro
    Sammenlign
    Orbot Micro
    Varenummer: 15850401
    6.999,00 Kr. pr. stk.
    ex. moms
  4. Læs mere
    Orbot Surf, incl. batteri og lader
    Sammenlign
    Orbot Surf, incl. batteri og lader
    Varenummer: 1582690
    21.500,00 Kr. pr. stk.
    ex. moms
24
  • 24
  • 36
  • 48
pr. side

Orbot multimaskiner til effektiv rengøring af alle gulvtyper

Orbot er en innovativ multimaskine udviklet til professionel rengøring, dybderens og vedligeholdelse af næsten alle gulvtyper.

 

Maskinerne anvendes i dag af rengøringsselskaber, hoteller, butikker, institutioner og industrivirksomheder over hele verden.

 

Hos Vestergaard Nustrup har vi stor erfaring med rådgivning og salg af Orbot maskiner til professionel brug.

 

Effektiv orbitalteknologi giver dybderengøring

Orbot adskiller sig fra traditionelle gulvmaskiner ved at benytte patenteret orbitalteknologi.

 

Teknologien kombinerer tusindvis af små cirkulære bevægelser med roterende bevægelser, som effektivt løsner snavs og rengør helt i dybden.

  • Effektiv dybderengøring
  • Lavt vandforbrug
  • Minimal brug af kemi
  • Lav vibration og støjniveau
  • Skånsom behandling af gulvoverflader

Det giver en mere effektiv og samtidig mere skånsom rengøring sammenlignet med traditionelle gulvmaskiner.

 

Kan anvendes på mange forskellige gulvtyper

En af de store fordele ved Orbot multimaskiner er deres alsidighed.

Orbot kan blandt andet anvendes på:

  • Vinyl og PVC
  • Linoleum
  • Klinker og fliser
  • Natursten
  • Beton og epoxy
  • Trægulve
  • Gummigulve
  • Gulvtæpper

Det gør Orbot til en fleksibel løsning for virksomheder med forskellige gulvtyper og rengøringsbehov.

 

Brugervenlige og ergonomiske rengøringsmaskiner

Orbot maskiner er udviklet med fokus på ergonomi og brugervenlighed.

Maskinerne er lette at manøvrere og kræver minimal fysisk belastning under arbejdet.

Det lave støjniveau gør dem samtidig velegnede til brug i støjfølsomme miljøer som:

  • Hoteller
  • Hospitaler
  • Kontorer
  • Skoler og institutioner

 

Stort udvalg af tilbehør til Orbot maskiner

Orbot multimaskiner kan tilpasses mange forskellige rengøringsopgaver med det rette tilbehør.

Vi tilbyder blandt andet:

  • Pads og rondeller
  • Skurebørster
  • Spraysystemer
  • Tanksystemer
  • Specialtilbehør til tæpperens og gulvvedligeholdelse

 

Se også vores udvalg af Orbot pads og tilbehør til Orbot.

 

Rådgivning, service og demonstration

Hos Vestergaard Nustrup hjælper vi gerne med at finde den rette Orbot løsning til netop dine rengøringsopgaver.

 

Vi tilbyder rådgivning, produktdemonstration og vejledning i korrekt brug af maskinerne.

 

Via vores serviceafdeling tilbyder vi også service og reparation af professionelle rengøringsmaskiner.

 

Se også vores udvalg af gulvvaskemaskiner, pads og skurebørster samt industristøvsugere.

 

FAQ – ofte stillede spørgsmål om Orbot maskiner

Hvad er en Orbot multimaskine?

Orbot er en professionel multimaskine til dybderengøring, vedligeholdelse og rengøring af både hårde gulve og tæpper.

 

Hvad gør Orbot anderledes end traditionelle gulvmaskiner?

Orbot benytter patenteret orbitalteknologi, som giver mere effektiv rengøring med lavere vandforbrug og mindre belastning af gulvet.

 

Kan Orbot bruges på tæpper?

Ja, Orbot kan både anvendes til tæpperens og rengøring af hårde gulvtyper.

 

Er Orbot velegnet til professionel rengøring?

Ja, Orbot er udviklet til professionel brug og anvendes bredt i rengøringsbranchen, hoteller, institutioner og erhverv.

 

Tilbyder I service på Orbot maskiner?

Ja, vi tilbyder service og reparation via vores egen serviceafdeling.

Kontakt os
© 2018. Vestergaard Nustrup ApS